Wyciskarki Do Owoców Fakty i Mity

Surowiec (zwykle owoce lub warzywa, ale też na przykład zioła – nich wspomnimy jeszcze) miażdżone są przez wytrzymały wałek ślimakowy, którego siła i konstrukcja umożliwiają wyciśnięcie soku z komórek rośliny i przestrzeni pomiędzy nimi.

Jeśli chodzi technikę wyciskania to wkładanie na przemian różnych składników (twardych/miękkich) do wyciskarki rzeczywiście usprawnia wyciskanie soku, ale ta zasada dotyczy każdej wyciskarki:) pozdrawiam i życzę dobrego wyboru! Czy rzeczywiście jakość soków i ilość (z c9500 lub używanego aktualnie przez Ciebie evo820) z zielonych rzeczy, jest gorsza w porównaniu z wyciskarką poziomą ? Często powtarzają się tu opinie że po tej a potej wyciskarce sok jest smaczny… Znacie jakiś mannequin po którym sok byłby niedobry?

→ Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny będę bardzo wdzięczna za jego udostępnienie i podzielenie się z innymi moim przewodnikiem po wyciskarkach do soków. Sok z wolnoobrotowej wyciskarki nie utlenia się tak szybko jak sok z sokowirówki, dzięki czemu możesz przechowywać go dłużej. Znalazłam też film, na którym dobrze widać co dzieje się z sokiem z sokowirówki (po lewej) oraz sokiem z wyciskarki (po prawej) po upływie 1 godziny.

Dokładnie opisuję w nim działanie wyciskarki oraz sokowirówki, wady i zalety – „Sokowirówka czy wyciskarka » Co mówią niezależne badania?” Czy powinieneś się jednak kierować wyższą zawartością witamin przy wyborze wyciskarki czy sokowirówki co często podpowiadają reklamy? Badania naukowe potwierdziły, że sok z tej właśnie prasy ma najwyższą wartość odżywczą i zachowuje ją najdłużej (nawet do 72h), dlatego też prasa Norwalk czy Pure Juicer jest polecana w terapii Gersona.

Warto dodać, że zazwyczaj soki z wyciskarek pionowych nie są aż tak klarowne jak z wyciskarek poziomych dwuślimakowych. Jakie wyciskarki nadają się do terapii leczniczych, a jakie są najlepsze do codziennego wyciskania soku? Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zminimalizować własny wkład pracy jest wyciskarka na całe owoce, z kolei, jeśli najważniejsza jest kompaktowość urządzenia, warto rozważyć opcję, którą stanowi mała wyciskarka do soków.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa jest sprzętem, który ułatwi życie wielbicielom zdrowych soków, jednocześnie jednak, zanim wybierzemy optymalny mannequin, warto skonkretyzować własne oczekiwania, głównie w kontekście tego, z jakich produktów będziemy najczęściej korzystali i na jakich funkcjonalnościach najbardziej nam zależy. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków i warzyw daje szansę na wyprodukowanie smacznego soku, natomiast nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniach Hurom mają za zadanie ułatwić codzienne korzystanie z naszego sprzętu. Wyciskarki do soków marki Hurom, to produkty cechujące się najwyższą jakością wykonania oraz nieszablonowym wzornictwem.

Łatwość przygotowywania świeżych, pysznych i odżywczych soków, oraz łatwe czyszczenie samej wyciskarki przełożyły się na ogromny sukces wolnoobrotowych wyciskarek do soków. Po pierwsze, sokowirówka działa szybciej niż wyciskarka, co nie pozostaje bez znaczenia dla osób mających niewiele czasu lub codzienne przyrządzających dużą porcję soku. Dwuślimakowe wyciskarki do soków ze względu na swoją wydajność (uzysk soku z jednostki surowca) i efektywność wyciskania (pozostawiają praktycznie suchy miąższ) są najodpowiedniejsze do wyciskania soków w ramach różnego rodzaju weight loss plan i kuracji zdrowotnych – a w szczególności znanej terapii dr Gersona.

Należą one do urządzeń wolnoobrotowych, dzięki czemu nie napowietrzają wyciskanego soku, zapobiegając utlenianiu enzymów i substancji odżywczych w nim zawartych. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia, jest jego szybkość wyciskania w porównaniu z innymi wyciskarkami soku. Niestety Champion 2000+ należy do urządzeń wysokoobrotowych (podobnie jak sokowirówki), które napowietrzają wyciskany sok, przez co zmniejszają jego zawartość odżywczą.

Podstawą dobrej sokowirówki jest jej mocny silnik oraz wysokiej jakości sito. – Sokowirówki nie potrafią wyciskać soku z warzyw liściowych (jak np. natka pietruszki, szpinak), i ziół (npmniszek lekarski, pokrzywa czy mięta). – Jakość, konsystencja, jak i również smak otrzymanego soku są dużo gorsze, niż soku wyciśniętego za pomocą wyciskarki soków.

Jest to spowodowane faktem, że sokowirówki nie są w stanie efektywnie wydobyć substancji zawartych wewnątrz komórek roślinnych. Na drugim biegunie – czyli najbardziej kłopotliwe do czyszczenia, są bez wątpienia sokowirówki – mają ostre sita dużej powierzchni i drobnych mikrootworach, w których gromadzą się resztki miąższu. Z kolei jednoślimakowe wyciskarki do soków uchodzą za najłatwiejsze w czyszczeniu ponieważ składają się z niewielu części.

Wyciskarki dwuślimakowe ( których dowiesz się poniżej), są z reguły trudniejsze do czyszczenia, ponieważ ich budowa jest bardziej złożona. Czynność ta może w pierwszej chwili nie wydawać się problemem, ale po pewnym czasie może skutecznie zniechęcić do wyciskania soku. Niezależnie od modelu wyciskarki soku, powinna ona być czyszczona i myta zaraz po zakończeniu wyciskania.

Zarówno sokowirówki, jak i wyciskarki do soków pozwalają uzyskać sok z najbardziej popularnych gatunków warzyw i owoców tj. jabłek, marchwi, buraków. Jeśli chcesz wesprzeć swoją dietę i zapewnić sobie niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, a w dodatku nie masz dużo czasu na przygotowywanie zdrowych potraw, wyciskarka do soków jest bardzo dobrym wyborem. Świeże soki to błyskawicznie szybki sposób na doładowanie Twoich komórek wysokiej jakości składnikami odżywczymi.

Są 3 powody, dla których powinieneś włączyć do codziennej diety wyciskane soki. Produkt ok, łatwy w obsłudze i czyszczeniu – za krótko użytkuję by powiedzieć innych cechach niż jakość soków – suuuper, wyciska fajnie, cicho, pulpa sucha nie zatyka się. Tymczasem otrzymałam produkt, który z kilograma owoców zrobił trzy szklanki gęstego soku, zostawił po sobie odpadów łyżeczkę, a posprzątanie po robocie trwało jakąś minutę.

Wiele modeli posiada również funkcje dodatkowe, tak jak jest to opisane w wypadku jednoślimakowej, poziomej wyciskarki do soków. Soki pozyskane dzięki tej metodzie są gęste, pełnowartościowe i w przeciwieństwie do sokowirówek, pozwalają na przechowywanie soków w lodówce, nawet do seventy two godzin. Dzięki temu, że wyciskarki do owoców działają kilkuetapowo, mamy pewność, że do naszej szklanki trafiają wszystkie możliwe witaminy, minerały i substancje odżywcze, zawarte uprzednio w warzywach lub owocach.

Tym, dlaczego warto rozpocząć domową produkcję soków, przeczytasz w artykule: Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe? Z kolei szybkoobrotowe sokowirówki, wyposażone w wydajny silnik, to dobry wybór dla osób, które chcą bardzo szybko uzyskać spore ilości soku z twardych owoców i warzyw korzeniowych (marchew, pietruszka, seler, buraki). Ale nie tylko to w tym wszystkim chodzi… Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim zawartość enzymów w produkcie końcowym, a w soku z wyciskarki będzie ich zdecydowanie więcej niż w soku z sokowirówki.

Decydując się na zakup wyciskarki lub sokowirówki musisz wziąć pod uwagę materiał wykonania urządzenia. Sokowirówka i wyciskarka w jednym dobrze radzi sobie z twardymi owocami i warzywami korzeniowymi, ale nie jest tak wszechstronna jak klasyczna wyciskarka do soków. Uzyskany sok nie jest tak wodnisty jak ten ze zwykłej sokowirówki, ale nie tak samo gęsty jak ten ze zwykłej wyciskarki.

Jeśli nie możesz zdecydować się na dany rodzaj urządzenia, możesz rozważyć zakup sokowirówki i wyciskarki w jednym. Niektóre modele wyposażone są w duży otwór do wrzucania warzyw i owoców, dzięki czemu nie trzeba kroić składników na drobno. Jeśli potrzebujesz czegoś lepszego, wybierz jednoślimakową wyciskarkę do soku, a jeśli jesteś na poziomie zaawansowanym, to bez wątpienia najlepszym wyborem będzie dwuślimakowa wyciskarka, które też wiąże się z wyższą ceną.

http://www.artsites.com.pl/12/polecane-wyciskarki/

Back to Top