Sok Noni – Fakty i Mity

Właściwą dla naszego organizmu dawkę Noni reguluje się indywidualnie, zwiększając ją stopniowo lub zmniejszając metodą eksperymentalną, obserwując cały czas reakcje swojego organizmu na zmiany podawanej dawki soku.

Sok Noni należy stosować na pusty żołądek, na czczo/2-three godziny nie spożywając posiłku, kawy, herbaty, soków, alkoholu i papierosów, a najwcześniej pół godziny/godzina przed jedzeniem, przyjmowaniem leków, piciem kawy, herbaty, soków, alkoholu, paleniem papierosów i… myciem zębów – ponieważ wcześniej rozpocząłby się proces trawienia i sok zostałby strawiony, a nie przyswojony (wchłonięty) przez organizm (komórki). Zaleca się spożywać 1 nakrętkę lub 2 łyżki stołowe (30 ml) soku A-Z Noni dziennie, przed posiłkiem, najlepiej rano. Jeśli przedawkujesz preparaty z noni to możesz doprowadzić do zapalenia wątroby (działanie hepatotoksyczne z uwagi na zawartość antrachinonów) lub problemów z sercem (wysoka zawartość potasu).

Regularne stosowanie soku z noni pomoże prawdopodobnie osobom, jakie zmagają się z miażdżycą. Tylko porządnej jakości, najlepiej importowany z terenów gdzie występuje noni (Polinezja Francuska, Tahiti etc.), a nie sikacz rozrabiany z koncentratów przez naszych rodzimych producentów (niestety, dwa razy się naciąłem na produkt soko-podobny nie powiem jakich producentów, ale naszych niestety). Jak napisałem wyżej używam soku od 2dni, dzisiaj na siłowni ból zniknął i jest to na pewno sprawa tego soku, wiec jak najbardziej polecam hehe, przez przypadek udało się pozbyć uporczywego bólu.

Specjaliści przekonują jednak, że właściwości lecznicze rośliny nie są uzależnione od współrzędnych geograficznych, choć skład owoców (jest w nich ok. one hundred forty składników), może się nieznacznie różnić. Różne są źródła pochodzenia soku noni – owoc, z którego jest wytwarzany, rośnie w wielu tropikalnych miejscach na świecie. Poczytajcie prase zagraniczna Producent ma wiele osob na calym swiecie bo zarabia na chorych krocie by tacy przedstawiciele producenta wypisywali na forach internetowych zbawiennych zaletach soku z NONI Tak na prawde poczytajcie jakie sa rowniez powiklania po soku z noni.

W soku znajdują się też witaminy: A i E oraz grupa witamin B. Przede wszystkim noni jest jednak bogatym źródłem witaminy C, bo a hundred g koncentratu z owocu pokrywa aż 251 proc. Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie bez pisemnej zgody właściciela praw. Spożywanie owoców lub soku z noni wraz z lekami na nadciśnienie może spowodować zbyt duży wzrost stężenia potasu we krwi.

Ponadto noni podobno może pomóc na reumatyzm, łuszczycę, alergię, infekcje zatok, bóle miesiączkowe, zapalenie stawów, wrzody, skręcenia, urazy, depresję , przeziębienie, grypę oraz bóle głowy. Sok z noni właściwości regeneracyjne może wykazywać ze względu na obecność w nim prokseroniny oraz prokseronazy, które wpływają na siebie i wspomagają wytwarzanie kseroniny – pozytywnie oddziałującej na białka i wspierającej regenerację komórek. Sok noni może okazać się pomocny również dla alergików, gdyż niweluje objawy alergii.

Osoby, które cierpią na bezsenność powinny sięgnąć po szklankę soku przed położeniem się do łóżka. Większo¶ć użytkowników noni, którzy nie odczuli optymalnych rezultatów po spożywaniu noni, to te osoby, które albo przedwcze¶nie zrezygnowały z kuracji sokiem z noni, albo zażywały go w niewystarczaj±cych ilo¶ciach w stosunku do ilo¶ci rekomendowanych. czym Ty kobieto mówisz?Z soku noni robić amfę-chyba co¶ Ci się pomyliło?Rozumiem ,że na tym discussion board mozna reklamować leki ,ale np. dl-fenyloalaninę,która pomaga w łagodnej depresji?

Połączenie soku z noni i soku z owoców żurawiny, w naturalny sposób podnosi efekt działania antyoksydacyjnego produktu, przyczynia się do wspomagania pracy układu moczowego. Na tej stronie jest zamieszczony wykres przedstawiający skuteczność danych preparatów: WYMODEROWANO Najskuteczniejszy okazał się Transfer Issue a sok noni zajmuje ostatnie miejsce w porównaniu z innymi produktami. Kahuni ustosunkowali się do niego bardzo pozytywnie , gdyż również wierzyli w jednego Boga, a Jezus byl dla nich wielkim wtajemniczonym Okazało się jednak, że misjonarze nie posiadają mocy i nie są w stanie dorównać kahunom – tylko mówia Jezusie, ale nie potrafią powtórzyć żadnego z jego cudów, nie umieją nawet uzdrawiać.

Dr. Ralph Heinecke z Uniwersytetu Wysp Hawajskich stwierdził, że stosowanie NONI daje najlepsze rezultaty przy obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi, bólach menstruacyjnych , artretyzmie, wrzodach układu pokarmowego , zwichnięciach, zranieniach, arteriosklerozie,problemach z naczyniami krwionośnymi i uwalnianiu się od różnego rodzaju uzależnien. NONI (Morinda citrifolia) to wiecznie zielone drzewo które osiąga wysokość od 3 do 7 metrów, ma sztywne i twarde gałęzie z których wyrastają duże ciemnozielone, błyszczące liście. W końcu trafiłam na boskie noni (taka stronka niezależnego dystrybutora soku), zadzwoniłam i dowiedziałam się na co może pomóc a na co nie.

Przeraziło mnie ze na paru forach spotkałam się z ludźmi przekonanymi tym że picie soku z NONI leczy raka. Polecam taką formę przesyłki szybko sprawnie bez zarzutu co do produktu wystawię opinie po wypiciu soku na ile mi pomoże i jak na mój organizm zadziała Pozdrawiam Elżbieta. Wg. polskich przepisów do niedawna nalezało umieszczać na opakowaniu data tym, że nie może być przeznaczony dla dzieci.

Czasami warto przemyśleć czy na pewno sok który podajemy jest dobry i naturalny jeżeli zawiera wymienione przez Asię składniki to na pewno to nie jest naturalne. Jeśli uważasz że ten sok który podajesz jest okay to go podawaj sobie nikt ci nie broni ale nie podważaj kogo innego wiedzy i doświadczeń, podziel się nimi ale nie wymądrzaj się. Naturalny, najwyższej jakości 100% sok z owoców noni otrzymywany jest poprzez bezpośrednie wyciskanie.

Sok z owoców Noni poleca się spożywać w ilości 40ml na dobę (2 porcje po 20ml na dobę) tj. eight łyżeczek do herbaty na dobę, na pół godziny przed posiłkiem. Owoc Noni (Morinda citrifolia) nazywany również Morwą Indyjską spożywany i doceniany jest od ponad 2000 lat przez mieszkańców Polinezji. Sok Noni nie jest bezpiecznym suplementem dla każdego – istnieje wiele przeciwwskazań mówiących, kiedy nie powinniśmy sięgać po ten produkt.

Wprowadzenie powyższych soków na polski rynek wiązało się z przeprowadzeniem szeregu badań, w tym także prowadzonych przez Instytut Żywienia i Żywności w Warszawie oraz zgłoszeniem i uzyskaniem opinii Głównego Inspektora Sanitarnego. W 1993 roku w soku noni odkryto skopoletynę i serotoninę, a później również melatoninę Zauważono, że te hormony współdziałają ze sobą i w połączeniu z kseroniną łagodzą napięcia, stresy, wspomagają regulacje biologicznego rytmu snu i czuwania, cyklu miesięcznego, pomagają poprawić nastrój, odprężyć się. Aktualne badania wykazały, że noni może stymulować zdrowy system odpornościowy przez wspomaganie właściwie działającego albo pobudzanie osłabionego.

Przy czym muszę przyznać, że smak i zapach są po prostu paskudne (gorzkie, pomaga nieco zatkanie nosa przy piciu), na pewno kolejnej butelki nie kupię i nie będę też szukał rozwiązań konkurencyjnych, jak to miało miejsce w przypadku testów soku z Acai Trudno nawet złagodzić ten smak, mieszając owe 30 ml z 200 ml innych soków (może dodatek cytryny ułatwi sprawę, ile ktoś potrafi kwaśne napoje zaakceptować).

Back to Top